Když chcete mít styl a šmrnc..   

Úvod » Originální šperky a vitrážky » Autorský cínovaný šperk, chalcedon a perly


        

Autorský cínovaný šperk, chalcedon a perly

Autorský vitrážový šperk s minerálem

img

 

Skladem: 0 ks
Číslo produktu: 01020
Výrobce: Iveta Salamonová
naše cena:
1 000 Kč ( Nejsme plátci DPH )

Náhrdelník vyrobený Tiffany technikou. Použitý minerál je chalcedon a říční perly. Krásně sametově se leskne. K zavěšdení na krk jsou použity organzové šňůrky v černé barvě.

v/š  6 x 6 cm.

Chalcedon - kámen řečníků

Už od pradávna je chalcedon považován za kámen řečníků. Kdo na něj dýchne a dotkne se ho jazykem, bude prý nadán darem výřečnosti.Držen v ruce nebo nošen na krátkém řetízku na krku podporuje živost, vytříbenost a harmonii našeho mluveného projevu a pomáhá nám překonat zábrany v řeči. V Tibetu platí bílý chalcedon za symbol bílého čistého květu lotosu.

Vyvolává v nás schopnosti léčit. Z těchto důvodů se nosil chalcedon již před několika tisíci lety jako talisman proti stavům slabosti, zádumčivosti a nespokojenosti. Chalcedon pověšený na krku znamená sílu a moudrost.

Kámen je vynikajícím pomocníkem  pro RAKY, KOZOROHY a STŘELCE

 

Další zajímavé kousky naleznete v galerii Cvrk v Praze a v galerii Bohéma v Olomouci.

Jak pečovat o cínovaný šperk:

cín je kov, který není toxický, nevstřebává se kůží, nepodléhá korozi ani neoxiduje. Patří mezi kovy měkkčí a proto je třeba dbát zvýšené pozornosti, aby se šperk nepoškodil. Své šperky sundávejte vždy před koupáním či sprchováním, před spaním, sportem a před veškerou činností, při které by se mohly mechanicky poškodit. Chraňte své šperky také před častým působením chemikálií včetně potu (mýdla, šampony, chlorovaná voda nebo laky na vlasy). Pokud Vám cínovaný šperk zmatní je možno jej umýt ve vlažné vodě s přídavkem tekutého mýdla a vyleštit speciálními leštícími přípravky pro šperky, které zakoupíte v každém zlatnictví. Nakonec šperk můžeme potřít jemným olejem (např. oliovoým) pro.

Všechny mé šperky jsou ošetřeny antioxidačním olejem pro dlouhotrvající lesk.

Všechny mé šperky jsou originály, vyrobeny s láskou  a péčí. Pokud by se Vám šperk poškodil, kontaktujte mě a pokud bude oprava možná, ráda Vám šperk opravím, abyste se z něj mohli dále těšit.

PRODÁNO

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.