Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Achát - kámen dlouhověkosti

Achát (z řeckého achates) je minerál, jehož název pochází z historického názvu řeky Achates (dnes Dirillo) na Sicílii. Jedná se o koncentricky jemně i hrubě vrstevnatou odrůdu chalcedonu (křemene). Charakteristickým, okem viditelným znakem achátu je pestrobarevnost; mezi nejběžnější zbarvení patří bílo-šedá, bledě modrá, oranžovo-červená a černá. Na Mohsově stupnici tvrdosti má stupeň tvrdosti 6-7.

Acháty se nacházejí po celé světě. Jedny z velice pěkně barevných například v Číně nebo mongolské části pouště Gobi. Největší ložiska se nacházejí na území Brazílie a v Urguayi. Známý výskyt je ale i v celé Africe včetně ostrova Madagaskar, ve většině Evropy a asijské části Ruska, stejně tak Jižní i Severní Americe. Acháty z různých nalezišť se liší především barvou. V České republice se acháty vyskytují na nalezištích: Nová Paka, Turnov, Kozákov, Horní Halže, Studenec, Vernéřovice na Náchodsku, Zárybnická Lhota, Levín, Doubravice, Morcinov, Kněžnice, Libuň.

Symbolizuje naši sounáležitost s Matkou Zemí, prohlubuje naši fantazii, kreativitu, vytrvalost a vůli k životu. Posiluje náš pud sebezáchovy, ochraňuje před nežádoucími vlivy a dává důvěru ve vlastní schopnosti. V oblasti fyzické posiluje rozmnožovací orgány žen i mužů, chrání rodičky a pomáhá při porodu.

Achát stabilizuje auru.

Ametyst a znamení: Panna, Vodnář

Šperky s achátem:

Ametyst - kámen králů

Horský křemen, fialové zbarvení vzniká působením ionizujícího záření na malou příměs železitých sloučenin v křemeni. Nejbohatší naleziště se nacházejí v Brazílii.

Je mimořádně mocný kámen s ohromnou ochrannou silou, má vysoké spirituální vibrace. Brání nositele před psychickými útoky nepřátel.Jejich intriky a útoky ztratí na síle a účinku. Blokuje negatívní energie a geopatogenní zóny. Otevírá nadsmyslové vnímání a je nepostradatelný při meditaci a věštění. Nabízí vhled do skutečné podstaty člověka, povzbuzuje k nezištnosti a duchovní moudrosti. Otvírá cestu pro rozvoj intuice, položený na třetí oko, zesílí jeho činnost.Také položen pod polštář může navodit intuitivní sny a zážitky s pobytem mimo tělo.

V jeho fialové barvě se spojuje rudý oheň životní síly, smyslů a činnorodosti s modrým světlem čistoty ducha, klidu a nekonečna. Tak tvoří most mezi Zemí a Nebem a umožňuje přístup k novým dimenzím bytí. Pod vlivem ametystu přijímáme snadněji tajemství života, jež jsou samotným rozumem nepostižitelná.

Odstraňuje strach, zlost, obavy a hněv. Potlačuje smutek a lítost. Pomáhá vyrovnat se s prežitou strátou. Zmírňuje účinky alkoholu, působí proti migrénám i jiným tělesným, ale i duševním bolestem.

Čistí a harmonizuje krční a korunní čakru.

Velmi účinný je pokud je zasazen do šperku a visí na krku v oblasti srdce.

Ametyst a znamení: Skopec, Panna, Střelec, Kozoroh, Ryby

Šperky s ametystem:


Kontakt
Milliongifts
Iveta Salamonová  IČO:60030160
Iveta Salamonová IČO:60030160
9.00 - 19.00
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz