Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
O mně a mé cestě

Jmenuji se Iveta Salamonová a tvořím pod značkou Isa. Bydlím v malém hornickém městečku Petřvald, které leží  10km od Ostravy.  Narodila jsem se ve znamení Ryb, což je znamení, pro které je tvorba, tajemno, intuice a snění stejně důležité jako dýchání. V mém případě je to pravda do puntíku. Sním a tvořím od dětství.   V posledních létech se věnuji výrobě šperků technikou Tiffany. Vidím šperky všude kolem sebe. V každém kamínku, květině v nábytku v obrazech, v architektuře i v kaluži a v koši s odpadky, vidím je i když zavřu oči. A tak je prostě vyrábím. V barevných, ručně vyráběných sklech vidím střípky z oken starých katedrál. Dýchá z nich na mě posvátný duch těchto míst a cítím, že jsem součástí celého toho tajemného vesmíru. A když šperk, z nich vyrobený, napatinuji a vyleštím, vypadá jako kousek z dávné minulosti. Má svou jedinečnost a duši. Držím a zahřívám jej v ruce a z celého srdce si přeji, aby energie a invence, díky kterým šperk vznikl,  předal své nové majitelce. Aby jí přinášel radost, stejný posvátný klid a vnitřní sílu, jakou cítím já, když šperk vzniká.

Občas si od šperků odskočím k malování na hedvábí. Však také ručně malovaný šátek na krku nebo kravata s autorským dizajnem nemají ke šperku daleko. Chodila jsem 10 let kreslit, inspirovat se a rozvíjet svou kreativitu na Lidovou konzervatoř v Ostravě pod laskavým vedením pedagožky paní Jany Smékalové, Bc. Bylo to velmi příjemné a objevné období a moc paní pedagožce děkuji.

Svého času jste je mohli vidět a zakoupit v některých galeriích v Praze (galerie Cvrk), v Českém Krumlově (galerie Doxa), v Táboře (galerie „NOVA“ ) a v Telči (Dům u Michala), v galerii Bohéma v Olomouci. Čímž děkuji majitelům těchto galerií za jejich vstřícnost a odvahu.

Další presentaci včetně již prodaných kousků naleznete zde:

http://isa-autorskydesign.webnode.cz/

Ve 29. čísle týdeníku Naše rodina vyšel článek o mé cestě ke šperkům.

 

 

Kontakt
Milliongifts
Iveta Salamonová  IČO:60030160
Iveta Salamonová IČO:60030160
9.00 - 19.00
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz