ANKETA

Jakou barvu hedvábného šátku preferujete?

červený nebo růžový šátek červený nebo růžový šátek 39% žlutý šátek žlutý šátek 19% modrý šátek modrý šátek 22% zelený šátek zelený šátek 20%

KONTAKTY

Iveta Salamonová
Nejedlého 1418
735 41 Petřvald
tel: 737 483 316
info@milliongifts.eu
IČO: 60030160

Zajímavé články » O výrazných špercích
Originální šperky, jak je nosit a sladit s ostaními doplňky.

Autorský šperk jako individuální výtvarný projev.

Šperk je dnes, jako po staletí, nezbytnou součástí vzhledu a osobnosti. Podtrhne důležitost situace a pozdvihne celkový dojem z jeho nostiele. Pokud Vás šperk zaujme, osloví nebo ukllidní, je to ten pravý kousek pro Vás.

Zpravidla se nosí na těle jako estetický objekt, oděvní či vlasový doplněk. Často vyjadřuje vztah autora a posléze i nositele ke světu. Klade větší nároky na uživatele výtvarného díla, které je určeno k vystavení na odiv veřejnosti. Často se šperku  musí přizpůsobit svým oděvem i způsobem jeho prezentace.

Výrazné šperky řeknou mnoho o odvaze své nositelky, jsou výpovědí o jejím stylu, ale dovedou také prolomit ledy a být ideálním námětem pro začátek konverzace.


Velké kameny přitahují pozornost, obzvlášť když víte, jak je nosit.

Náhrdelníky se zvířecími motivy, náušnice až na ramena, prsteny, které se v nouzi dají využít jako zbraň nebo náramky, které rozhodně do rukávu neschováte – to všechno můžete mezi masivními šperky najít. Zatímco velký prsten se odváží vzít většina z nás, náhrdelník zakrývající celý výstřih je jen pro odvážné.


Velké kameny a řetězy vyžadují totiž jednu specifickou vlastnost – sebedůvěru. Masivní šperky jsou ideální pro sebevědomé ženy, které jsou si svým stylem jisté a zvládají dobře, když je na ně upřena pozornost. „Pro šperk i jeho nositelku je nutné, aby se při jeho nošení cítila dobře, jen tak šperk může vyniknout a nebude působit nepatřičně. Přeci jen mít na krku i několik set gramů těžký a rozložitý náhrdelník chce více sebedůvěry než perlové náušnice.
Jak tedy na ně, aby přitahovaly jen chtěnou pozornost a zároveň nezastínily krásu své majitelky?


1. Masivní šperky se nesnažte přizpůsobovat oblečení, právě naopak. Tyto šperky vyžadují, abyste na ně při výběru oblečení brali zvláštní ohled. Pokud máte na krku výrazný šperk, volte spíš jednoduché, hladké a málo barevné kousky oblečení. Ideální jsou například roláky nebo košile. Nic nezkazíte ani jednoduchými, například kazetovými šaty a výraznými náušnicemi.


2. Nikdy se masivní šperky nesnažte vzájemně kombinovat. Pokud například zvolíte výrazný, celý dekolt pokrývající náhrdelník, ostatní doplňky by měly být spíše nenápadné a jednoduché. To platí nejen o špercích, ale třeba i o kabelce nebo botách.


3. Nekombinujte výrazné šperky s dalšími vzory nebo potisky, nejenže tak ztratí mnoho ze svého výrazu, ale navíc hrozí, že outfit bude působit levně a přeplácaně.


4. Masivní šperky nemusí být nutně z bílého zlata a diamantů. Jen těžko vám okolí uvěří, že si můžete dovolit dvacetikarátový diamant zasazený do zlata. Barevné kameny jsou přitom mnohem originálnější a přitahují pozornost možná ještě více. Šperky nemusí být z drahých kovů a drahých kamenů, to co se cení, je jejich originalita a nápaditost.

Zdroj: Chytrá žena